Napisz wiadomość
Temat
Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Zaburzenia lękowe to grupa zaburzeń psychicznych, w których charakterystycznym objawem jest występowanie napadów paniki, silnego lęku lub strachu. Objawy te często utrudniają codzienne funkcjonowanie, dlatego tak ważna jest odpowiednie leczenie i opieka lekarza psychiatry.

 

Przyczyny

Pojawiający się lęk może mieć różne przyczyny i opiera się na modelu biopsychospołecznym. Może powstawać na skutek różnorakich czynników, które mogły mieć miejsce już nawet w dzieciństwie. Należą do nich: czynniki biologiczne; czynniki środowiskowe; czynniki społeczne; czynniki kulturowe; czynniki genetyczne; stresujące lub traumatyczne wydarzenia.

 

Objawy

Objawy stanów lękowych mogą się różnić od siebie w zależności od typu zdiagnozowanych zaburzeń lękowych. U każdego człowieka objawy mogą być inne. Osoby ze zdiagnozowaną fobią mogą zauważyć u siebie specyficzne symptomy, takie jak: kołatanie serca; uczucie braku tchu i gorąca; pocenie się; drżenie rąk i mięśni; unikanie miejsc, ludzi, przedmiotów, które wywołują napięcie; paniczny lęk przed śmiercią.

 

Leczenie

Najskuteczniejszą formą leczenia zaburzeń lękowych jest psychoterapia poznawczo-behawioralna oraz psychoedukacja. W poważniejszych i uzasadnionych przypadkach stosuje się również farmakoterapię (leki przeciwdepresyjne o działaniu przeciwlękowym lub leki z grupy benzodiazepin).

 

Płatności za poradnictwo świadczone przez Fundację dokonać można przelewem na niżej wymienione konto:

72 1090 1072 0000 0001 4273 6070

Santander Bank

tytułem „Psychoterapia.”

Godziny otwarcia

Poniedziałek

8:00 - 20:00

Wtorek

8:00 - 20:00

Środa

8:00 - 20:00

Czwartek

8:00 - 20:00

Piątek

8:00 - 20:00

Łochowo Balance,Balance Łochowo
Łochowo Balance,Balance Łochowo

czpbalance.pl

Rejestracja telefoniczna:

+48 570 022 201

Rejestracja on-line: 

rejestracja@czpbalance.pl

86-065 Łochowo k/Bydgoszczy ul. Klonowa 8

Centrum Zdrowia Psychicznego BALANCE

30 października 2023

ZABURZENIA LĘKOWE