Napisz wiadomość
Temat
Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Nerwica, obecnie częściej nazywana zaburzeniem lękowym, to złożone zaburzenie psychiczne, które może wpływać na codzienne funkcjonowanie jednostki.

 

Przyczyny

Przyczyny nerwicy są złożone i mogą obejmować czynniki biologiczne, psychologiczne, społeczne i kulturowe. Często u podłoża nerwicy leży trauma lub brak zaspokojenia potrzeb emocjonalnych w dzieciństwie. Równie często zaburzenie wykształca się na skutek wewnętrznego konfliktu między naturalnymi tendencjami czy możliwościami pacjenta, a presją otoczenia.

 

Objawy

Objawy nerwicy mogą obejmować trudności z zapamiętywaniem, problemy z przypomnieniem sobie czegoś, problemy z koncentracją, nieracjonalne myśli, myśli, których nie da się powstrzymać, obsesyjne czynności (mycie rąk, sprawdzanie czy drzwi są zamknięte, sprzątanie), powtarzalne ruchy ciała. Typowym objawem jest przede wszystkim lęk. Poza nim pacjenci z nerwicą mogą doświadczać również symptomów somatycznych, takich jak kołatania serca, duszność czy uporczywe bóle brzucha lub głowy.

 

Leczenie

Leczenie nerwicy jest prowadzone przez specjalistę - lekarza psychiatrę. To psychiatra kieruje diagnostyką, ustala rozpoznanie i strategię postępowania leczniczego.

 

Pamiętaj, że powyższe informacje są ogólne i mogą nie dotyczyć wszystkich osób z nerwicą. Każda osoba jest inna i może doświadczać różnych objawów lub reagować na leczenie w różny sposób. Jeśli masz pytania dotyczące nerwicy, zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą służby zdrowia.

 

 

Płatności za poradnictwo świadczone przez Fundację dokonać można przelewem na niżej wymienione konto:

72 1090 1072 0000 0001 4273 6070

Santander Bank

tytułem „Psychoterapia.”

Godziny otwarcia

Poniedziałek

8:00 - 20:00

Wtorek

8:00 - 20:00

Środa

8:00 - 20:00

Czwartek

8:00 - 20:00

Piątek

8:00 - 20:00

Łochowo Balance,Balance Łochowo
Łochowo Balance,Balance Łochowo

czpbalance.pl

Rejestracja telefoniczna:

+48 570 022 201

Rejestracja on-line: 

rejestracja@czpbalance.pl

86-065 Łochowo k/Bydgoszczy ul. Klonowa 8

Centrum Zdrowia Psychicznego BALANCE

30 października 2023

NERWICA