Napisz wiadomość
Temat
Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Autyzm to zaburzenie, które zaliczane jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Jest to zaburzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana.

 

Objawy autyzmu obejmują brak reakcji ze strony dziecka na polecenia, brak zabawy z rówieśnikami, trudności z wyrażaniem emocji czy porozumiewaniem się zarówno za pomocą gestów jak i mowy. Autyzm rozumiany jest jako spektrum, co oznacza, że autyzm przebiega inaczej w przypadku każdej osoby.

 

Leczenie zaburzeń autyzmu polega na długotrwałej, systematycznej terapii prowadzonej przez psychologa, pedagoga, logopedę i terapeutę ruchowego. Autyzm nie jest chorobą, ale w terminologii medycznej funkcjonuje jako zaburzenie. Jeśli jednak osoba w spektrum dobrze pozna samego siebie, to dzięki temu będzie w stanie funkcjonować lepiej.

 

Powyższe informacje są ogólne i mogą nie dotyczyć wszystkich osób z autyzmem. Każda osoba z autyzmem jest unikalna i może wykazywać różne objawy lub reagować inaczej na różne formy terapii. Dlatego ważne jest skonsultowanie się z odpowiednim specjalistą medycznym dla indywidualnej oceny i porady.

 

 

Zaburzenia emocjonalne u dzieci to nieprawidłowa reakcja emocjonalna na bodźce zewnętrzne. Polegają one na wahaniach nastroju oraz zakłóceniach myślenia i działania.

 

Objawy:

 

Dziecko zaczyna reagować chorobliwym, nadmiernym lękiem na sytuacje generujące w nim stres, które same w sobie nie stanowią realnego zagrożenia.

Dziecko może zacząć bać się ciemności i zwierząt, mogą pojawić się u niego nerwowe tiki i jąkanie się, dziecko może też stracić apetyt lub przeciwnie – zacząć się przejadać, szczególnie słodyczami i niezdrowymi przekąskami.

Dziecko cierpiące na zaburzenia emocjonalne może stać się lękliwe, nieśmiałe i niepewne siebie. Jego aktywność ruchowa spada, powiązane jest to również ze spadkiem jego zainteresowania kontaktami z grupą rówieśniczą.

Przyczyny:

 

W przypadku zaburzeń emocjonalnych występujących u dzieci najczęstszą przyczyną jest atmosfera panująca w domu rodzinnym, problemy związane z rówieśnikami oraz problemy z nauką.

Leczenie:

Leczenie zaburzeń emocjonalnych u dzieci zależy od indywidualnych potrzeb każdego dziecka. W leczeniu mogą brać udział specjaliści, tacy jak psychologowie, psychiatrzy, terapeuci lub pedagodzy.

Często stosowane metody terapeutyczne to terapia behawioralna, terapia rodzinna lub terapia poznawcza.

Należy pamiętać, że każde dziecko jest inne i może wymagać indywidualnego podejścia.

 

Płatności za poradnictwo świadczone przez Fundację dokonać można przelewem na niżej wymienione konto:

72 1090 1072 0000 0001 4273 6070

Santander Bank

tytułem „Psychoterapia.”

Godziny otwarcia

Poniedziałek

8:00 - 20:00

Wtorek

8:00 - 20:00

Środa

8:00 - 20:00

Czwartek

8:00 - 20:00

Piątek

8:00 - 20:00

Łochowo Balance,Balance Łochowo
Łochowo Balance,Balance Łochowo

czpbalance.pl

Rejestracja telefoniczna:

+48 570 022 201

Rejestracja on-line: 

rejestracja@czpbalance.pl

86-065 Łochowo k/Bydgoszczy ul. Liściasta 9

WPIS

 "BALANCE"

30 października 2023

AUTYZM